Poland Ball and country ball video

Oto i Historia naszego kraju: Polski! Wiem, że animacja trochę kiepska, ale dopiero zaczynam swoją przygodę w tym temacie 😀
facebook: https://www.facebook.com/gambek.figiel
samequizy: http://samequizy.pl/author/gambekfigiel/
Zapraszam do rozwiązania moich quizów na stronie, po wyżej.
BONUS!
Serwer Minecraft na 1.11.2 IP: “Figielson.aternos.me”. Serwer jest włączany, więc nie wiem czy gdy to czytasz, drogi widzu serwer jest włączony.
Piszcie proszę w komentarzach pytania do Q&A, które już nie długo. Pozdrawiam 🙂

source

40 COMMENTS

 1. UWAGA! Zanim napiszesz komentarz przeczytaj.
  Ogólnie kiedy to piszę jest już prawie 22,5 tysięcy wyświetleń, a film za kilka dni będzie miał już rok. Więc tak!
  1. Filmik jest stary, ale komentarze pod nim dostaję do dzisiaj. Generalnie jest to w 90% krytyka pomyłek historycznych. Ja to rozumiem, wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale zanim napiszesz tego typu komentarz upewnij się, czy nikt inny już nie napisał podobnego, w którym czepia się dokładnie tej samej rzeczy, której ty się chcesz przyczepić.
  2. Tak jak już mówiłem. Nie czepiaj się tego na co ktoś inny zwrócił już uwagę, po za tym film ma już rok, a rok temu właśnie gdy go wrzucałem, byłem w historii raczej średnio ogarnięty i nie była to jeszcze wtedy moja pasja. A więc jak napiszesz jako piętnasta z rzędu osoba: "W Rozbiorach nie zaatakowały Austrio-Węgry, tylko Austria", to wiedz, że to nic nie da, bo ja już się z tym zapoznałem, już wiem, że była to Austria, że się pomyliłem, a kolejnego filmu tego typu raczej nie zamierzam robić, więc piszesz to tak jakby dla nikogo.
  3. Jeśli już krytykujesz to nie pisz np. "Słabe", czy "2/10", tylko podaj jakieś argumenty. Skoro twoim zdaniem to nie hate, tylko krytyka, to powiedz co mógłbym niby zmienić, ulepszyć, czy dodać.
  ~Dzięki za łapki w górę i wyświetlenia. Pozdrawiam. 😉

 2. 0:41 Chrzest był pokojowy, nie wygląda jakbyś tak go pokazał
  1:03 Małemu zostaw Kraków? Krakowem rządził najstarszy, był seniorem
  3:04 Drobny szczegół, w Litwie nie było króla
  3:45 Za Władka nie odzyskano Gdańska.
  5:26 Proszę nie mów mi że miałeś na myśli Austro-Węgry
  6:43 Turcy się nie poddali, zawarliśmy pokój. Pierwszy etap wojny przegralismy i zostaliśmy wasalem, drugi pokój nie zwrócił nam ziemi, byliśmy na minusie

  Całkowicie pominięto Księstwo Warszawskie, Polskę kongresową, powstania, a na Bone czas znalazłeś.